Rozrywka jaką sobie zapewniają dzieci grając w gry na telefonach może okazać się bardzo kosztowna dla rodziców.

Mój 7 letni syn zainstalował aplikację i zakupił „diamenty” i „skiny” na kwotę ponad 5500 zł – tak swoją sytuacje opisuje jedna z konsumentek, która zgłosiła się do ECK po pomoc.

W tego typu problemach ECK asystuje konsumentom w kontakcie z przedsiębiorcą, ale pamiętajmy, że wówczas możemy liczyć jedynie na jego dobrą wolę.

Radzimy, aby urządzenie mobilne dawane dziecku nie miało przypiętej i aktywowanej karty kredytowej lub płatniczej.

 

Przegląd prywatności
Europejskie Centrum Konsumenckie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.

Ściśle niezbędne ciasteczka

Niezbędne ciasteczka powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień ciasteczek.

Jeśli wyłączysz to ciasteczko, nie będziemy mogli zapisać twoich preferencji. Oznacza to, że za każdym razem, gdy odwiedzasz tę stronę, musisz ponownie włączyć lub wyłączyć ciasteczka.