Warto odnotować, że PayPal to nie tylko system płatności internetowych, ale również natychmiastowy transfer środków z jednego kraju do drugiego (przez 7 dni w tygodniu, bez jakichkolwiek ograniczeń), płatności przez komórkę, karty kredytowe, czy zwykłe karty debetowe.
Wydana przez luksemburską Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) decyzja o przyznaniu PayPal licencji bankowej wchodzi w życie 2 lipca 2007 r. Uzyskanie licencji oznacza nie tylko dotarcie z usługami PayPal do większej liczby internetowych handlowców, ale – co ważne – bezpośrednie dotarcie do klienta detalicznego bez pośrednictwa banków, np. przy wydawaniu kart kredytowych.
Zdaniem analityków portalu Bankier.pl uzyskana właśnie licencja w połączeniu z ogromną baza klientów i szerokim wachlarzem usług finansowych sprawia, że PayPal może teraz stanowić realną konkurencję dla europejskich banków, a potencjalny rozwój firmy na rynku europejskim jest teraz praktycznie nieograniczony.
Efektem wspomnianej decyzji KNF jest także przeniesienie europejskiej siedziby PayPal z Londynu do Luksemburga. Kraj ten, dzięki swoim przychylnym inwestorom prawom coraz częściej wybierany jest przez różne instytucje, które boją się podatków i biurokratycznej mitręgi w swoich rodzinnych krajach – pisze Bankier.pl. Dodatkowo, ponieważ Luksemburg jest członkiem Unii Europejskiej, to PayPal wykorzystując tzw. jednolity paszport może bez problemów oferować swoje usługi we wszystkich krajach Unii.
Polska dołączyła do krajów w pełni obsługiwanych przez system płatności PayPal we wrześniu ubiegłego roku. Niestety do tej pory polscy użytkownicy nie uzyskali jeszcze możliwości zasilania konta PayPal z rachunków bankowych. Źródło: http://gospodarka.gazeta.pl