Europejskie Centrum Konsumenckie Polska oraz Europejskie Centrum Konsumenckie Niemcy spotkają się w dniach 26-27 sierpnia w Zgorzelcu, aby podczas Święta Starego Miasta Jakuby & Altstadtfest przybliżyć mieszkańcom ich prawa konsumenckie oraz udzielić informacji nt. bezpłatnej pomocy, jaką mogą otrzymać od sieci Europejskich Centrów Konsumenckich (ECC-Net).

Ponad 15-letnie doświadczenie Europejskiego Centrum Konsumenckiego Polska pokazuje, że mieszkańcy przygranicznych miejscowości często zwierają umowy z firmami z krajów sąsiadujących. Przedsiębiorcy decydując się na rozszerzanie działalności, reklamują się w ościennych państwach, dzięki temu konsumenci na wyciągniecie ręki mają dostęp do zagranicznych towarów i usług.

Co w sytuacji, gdy klient napotka problem z firmą z innego kraju? Odpowiedzią jest Europejskie Centrum Konsumenckie należące do ECC-Net – sieci która bezpłatnie pomaga konsumentom rozwiązać spór np. z niemieckim sprzedawcą. 

Gdzie i kiedy można nas znaleźć?

Przedstawiciele ECK z Polski i Niemiec będą obecni podczas Święta Starego Miasta Jakuby & Altstadtfes. Zainteresowanych otrzymaniem porady prawnej  zapraszamy 26 i 27 sierpnia do naszego stoiska zlokalizowanego w pobliżu Mostu Staromiejskiego w Zgorzelcu. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z pomocy polskich i niemieckich ekspertów, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami.

W jakich sprawach pomagamy?

Wszelkiego rodzaju umowy zawarte między konsumentem a przedsiębiorcą z innego kraju Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii lub Wielkiej Brytanii, np.:

Sprawy Polsko-Niemieckie

Pomoc ECK/kontakt

W przypadku problemów z przedsiębiorcą z innego kraju UE, Norwegii, Islandii lub Wielkiej Brytanii, po bezpłatną pomoc możesz zwrócić się do Europejskiego Centrum Konsumenckiego w kraju, w którym mieszkasz.

Kontakt do ECK Polska, działającego przy UOKiK:

 

Skip to content